BIOGRAPHY




ROBotron, azaz Sipos Róbert 1974-ben született Tatabányán. A 90-es évek végén találkozott először a technóval; eleinte csak látogatta a klubokat-partykat, szívta magába a zenét és figyelt. Szinte második otthonává vált az 1999-ben nyíló Supersonic Technikum, és az ehhez kapcsolódó techno-rendezvények. Akik szakmai életében fontosak és említésreméltók: DJ Grega, aki tudtán kívül mutatott utat a techno irányába, valamint Mixersmith, akitől az első komolyabb technikai felszerelését kapta. ROBotron a kezdetek óta töretlen képviselője ennek a nem éppen populáris vonalnak. A technón belül elsősorban industrial és dark vonalon mozog - konokul igyekszik underground maradni, már amennyire lehet manapság... A mixelés mellett igazából a zeneszerkesztés az, ami magával ragadta, keresi-kutatja az új hangzást. Zenéje egyszerre modern és ősi: abból a korból, amikor a zene ösztönből született, hangokból, érzésekből...
Több kiadóval tárgyalt - és tárgyal ma is. 2011-ben jelent meg Mixersmith-tel közös debütáló albuma, a "General Effect" az Audioexit Records gondozásában. Ezt követően kezdett felfigyelni rá a hazai és nemzetközi szakma: jöttek a felkérések, mixek, rádiós műsorok. Több munkája került fel különböző válogatáslemezekre, valamint közismert DJ-k és producerek használják azokat előszeretettel saját mixeikben is.
ROBotron nemcsak zenész, DJ-producer, hanem tehetséges képzőművész is: festményei és szobrai ugyanolyan izgalmasak és vibrálóak, mint a zenéje.



INTRO

"A zenei hang a különböző hangzások határai közé ékelődik… Ki kell törnünk a zenei hangok korlátai közül, hogy meghódíthassuk a zörejek végtelen világát. Az élet zűrzavarából érkező zaj a maga rendszertelenségében soha nem válik teljesen megismerhetővé, megszámlálhatatlan meglepetést tartogatva ezáltal számunkra. A zaj nem tűr meg semmilyen neki szánt jelentéstartalmat, a zajt nem lehet keretek közé szorítani, a zaj akkor működik igazán, ha egyszerűen csak létezik…" -art group-

JOGI NYILATKOZAT

Ezen letöltések minden esetben az előadók kifejezett engedélyével történnek. Ezek a dalok (linkjei) azért vannak itt, hogy mindenki szabadon letölthesse és meghallgathassa őket. Az oldal a leközlés lehetőségén kívül semmilyen joggal nem rendelkezik az itt közölt anyagokkal kapcsolatban.

2010-03-08

-ROBotron-



Ahhoz, hogy a zene megszülessen, nem volt szükség az emberre, csupán a természetre. Az ember csak megfigyelte és leutánozta azt, amit maga körül látott: szívverésében felfedezhette a ritmust, a madarak énekében a dallamot. De az ember nem csak másoló, hanem teremtõ lény is: formát adott a ritmusnak és a dallamnak véletlenszerû ismétléssel, a különbözõ hangok, zörejek összekapcsolásával.

Egy másik elképzelés szerint a kezdeti idõkben a dallamok két-három hangból állhattak, melyeket mindig mozgás kísért. Késõbbiekben már létrejöhettek motívumok, melyek ismétlõdtek, variálódtak. A legelsõ hangszer valószínûleg maga az ember volt, a kezével, lábainak dobolásával és hangjával alkotott zenét.

Nincsenek megjegyzések: